آموزش ساخت نوار اعلان در وردپرس

آموزش ساخت نوار اعلان در وردپرس

Learn how to create a notification bar in WordPress

 

ساخت نوار اعلان در وردپرس میتونه برای موارد گوناگونی از جمله اطلاع‌رسانی، نمایش کد تخفیف در وردپرس برای فروش محصولات و… مورد استفاده قرار بگیره تا با استفاده از اون بتونید در قالب یک نوار اعلان که در بالا یا پایین صفحه سایت به کاربران نمایش داده میشه را به صفحه خاصی منتقل کرده و یک پیغام دلخواه برای آنها به نمایش بگذارید.

در این مقاله از نایت سرور قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از این افزونه قادر به نمایش نوار اعلان در وردپرس خواهید بود و می‌تونید پیغام دلخواهی را با مواردی مثل نمایش در صفحه‌ای خاص، نمایش به بازدیدکنندگانی که از موتور جستجوی گوگل به سایت مراجعه می‌کنند و.. نمایش دهید. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا با استفاده از افزونه اعلان وردپرس پیغام دلخواه خودتون را هنگامی که کاربری به وبسایت وارد میشه در بالای سایت به اون نشون بدین تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

آموزش ساخت نوار اعلان در وردپرس

افزونه‌ای که در این مقاله برای وب نوتیفیکیشن وردپرس در نظر گرفتم تا اونو به شما معرفی کنم با نام WP Notification Bars در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 10.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از اون میتونید نسبت به نمایش نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید. برای استفاده از این افزونه ابتدا روی اینجا کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هداست شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرس خودتون بکنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر منویی با نام نوار اطلاع رسانی یا Notification Bars در پیشخوان سایت وردپرس شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید و در صفحه افزونه بر روی دکمه افزودن جدید یا Add New کلیک کنید تا به صفحه ایجاد نوار اعلان در وردپرس هدایت شوید.

حالا همونطور که در تصویر میبینید تب‌هایی برای انتخاب تنظیمات نوار، تنظیمات محتوای نوار اعلان در وردپرس، تنظیمات استایل نوار اعلان وردپرس و تنظیمات سفارشی سازی برای نمایش نوار اعلان وجود داره که در هر مرحله می‌تونید آنها را مدیریت کنید.

دکمه ی پنهان کردن/بستن: از این قسمت میتونید تا اقدام به انتخاب دکمه ی مربوط به بستن/ پنهان سازی نوار اعلان در وردپرس کنید که شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • بدون دکمه: با انتخاب این گزینه هیچ دکمه‌ای نمایش داده نخواهد شد و نوار اعلان به صورت دائمی برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.
 • دکمه ی تغییر وضعیت: با استفاده از این گزینه میتونید تا حالت تغییر وضعیت را فراهم کنید تا با انتخاب اون نوار مخفی بشه و با انتخاب مجدد اون نوار به کاربر نمایش داده شود.
 • دکمه ی بستن: با انتخاب این گزینه هم میتونید تا دکمه‌ی بستن را در نوار اعلان وردپرس اضافه کنید که با انتخاب اون نوار بسته خواهد شد.

عرض محتوا(px): در این بخش هم میتونید تا عرض محتوای نوار اعلان در وردپرس را برحسب پیکسل وارد کنید.

موقعیت css نوار اطلاع رسانی: در این بخش هم میتونید تا موقعیت نوار اعلان را به یکی از شکل‌های زیر انتخاب کنید که عبارتند از:

 •  ثابت: با اسکرول کردن به سمت پایین صفحه، نوار اعلان همچنان قابل مشاهده خواهد بود و در هر حالتی در بالای صفحه به صورت چسبان قابل مشاهده است.
 • مطلق: با اسکرول کردن به سمت پایین صفحه، نوار اعلان از معرض دید خارج می شود.

سبک پیوند: انتخاب استایل برای لینکی که روی نوار اعلان قرار می گیرد که می تواند به صورت پیوند یا دکمه باشد.

متن: در این فیلد متنی که روی نوار اعلان قصد دارید تا نمایش داده بشه را وارد کنید.

متن پیوند/دکمه: در این فیلد عنوان دکمه‌ای که برای کلیک کردن روی اون و انتقال کاربر به لینک قصد دارید نمایش داده شود را وارد کنید.

آدرس پیوند/دکمه: در این فیلد نشانی URL مربوط به لینک موجود روی نوار اعلان وردپرس را وارد کنید.

با مراجعه به بخش سفارشی هم قادر خواهید بود تا محتوای سفارشی خود را در نوار اعلان وردپرس وارد کنید.

با مراجعه به تب سبک هم میتونید تا رنگبندی دلخواه خودتون را برای نوار اعلان در وردپرس وارد کنید.

رنگ پس زمینه: از این بخش میتونید تا نسبت به تعیین رنگ زمینه‌ی نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید.
رنگ متن: این این بخش میتونید نسبت به تعیین رنگ متن موجود در نوار اعلان اقدام کنید.
رنگ پیوند/رنگ دکمه: از این گزینه برای تعیین رنگ مربوط به لینک درج شده روی نوار اعلان در وردپرس اقدام کنید.
اندازه فونت(px): و در نهایت از این بخش هم میتونید تا نسبت به تعیین اندازه‌ی فونت متن برحسب پیکسل اقدام کنید.

با مراجعه به تب شرایط هم میتونید تا شرایط نمایش نوار اعلان در وردپرس را تعیین کنید.

درمکان های خاص: با انتخاب این گزینه، نوار اعلان تنها در صفحات خاصی که تعیین می‌کنید نمایش داده میشوند که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • صفحه اصلی
 • صفحات
 • مطالب

نه در مکان های خاص: با انتخاب این مورد، نوار اعلان در صفحاتی که تعیین می‌کنید نمایش داده نمی‌شود که شامل موارد زیر خواهد بود.

 • صفحه اصلی
 • صفحات
 • مطالب

از گوگل: با انتخاب این مورد، نوار اعلان تنها به کاربرانی نمایش داده خواهد شد که از طریق موتور جستجوی گوگل وارد می شوند.
نه از گوگل: با انتخاب این مورد، نوار اعلان به کاربرانی که از طریق موتور جستجوی گوگل وارد می شوند، نمایش داده نخواهد شد.
از فیس بوک: با انتخاب این مورد، نوار اعلان تنها به کاربرانی نمایش داده خواهد شد که از طریق فیسبوک وارد می شوند.
نه از فیس بوک: با انتخاب این مورد، نوار اعلان به کاربرانی که از طریق فیسبوک وارد می شوند، نمایش داده نخواهد شد.

در انتها بر روی انتشار کلیک کنید تا نوار اعلان وردپرس مشابه تصویر بالا در سایت نمایش داده شود.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا نسبت به ساخت نوار اعلان در وردپرس با افزونه اعلان وردپرس اقدام کنید.

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید