تفاوت ترافیک و پهنای باند چیست؟

تفاوت ترافیک و پهنای باند

Traffic and bandwidth differences

 

همونطور که میدانید در مفهوم کلمات ترافیک و پهنای‌باند اشتباه‌ های زیادی صورت می‌گیرد. به همین جهت در ادامه ی این بخش به بررسی و تفاوت های پهنای باند و ترافیک می پردازیم .
پهنای باند چیست ؟
پهنای باند به بیان بسیار ساده سرعت انتقال داده ها بر مبنای ثانیه در شبکه می باشد . به عنوان مثال سروری که دارای پهنای باند 1 گیگ بر ثانیه می باشد می تواند نهایتا یک فایل با حجم یک گیگ را در یک ثانیه دریافت نماید به شرطی که پهنای باند سرور مبدا که فایل از آن دریافت می شود کمتر از این میزان نباشد .
در سرویس های میزبانی اشتراکی هاست و سرور های مجازی این میزان پهنای باند بین تمامی کاربران سرور تقسیم می گرددو در حقیقت این پهنای باند برای کلیه ی سرویس های موجود در سرور می باشد .
ترافیک چیست ؟
به طور کلی میزان مجاز استفاده از پهنای باند سرویس می باشد.
در سرور های اختصاصی و مجازی میزان دیتایی که از کارت شبکه شما در طول یک بازه زمانی ( مثلا ماهانه ) عبور می‌کند و برای فضای وب اشتراکی میزان دیتایی که در یک بازه زمانی از وب سایت شما دانلود می شود است .
به عنوان مثال :
فرض کنید شما یک لوله‌ یِ آبِ با قطر 2 سانت دارید که در هر ثانیه  حداکثر۱۰ لیتر آب را انتقال دهد. شرکت آب‌ و فاضلاب هم اجازه استفاده ۱۰۰ از مترمکعب آب رو به صورت ماهیانه به شما میدهد. در این مثال ۱۰ لیتر بر ثانیه همان پهنای باند و محدودیت حجم آب ( ۱۰۰ متر مکعب) همان محدودیت ترافیک شما می باشد .
به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید