هاست بک آپ و هاست دانلود چه تفاوت هایی باهم دارند ؟

هاست بک آپ ( Backup host ) و پشتیبان سرور 98 برای آن دسته از کاربرانی مناسب می باشد که نیاز دارند از داده های هاست و یا سرور خود همواره در مکانی مطمئن پشتیبان داشته باشند و در صورت لزوم بتوان آنها را بازیابی نمایند.

از مزیت این سرویس ها وجود سخت افزار های پرسرعت می باشد که سرعت انتقال داده ها را چند برابر می کند. لطفا توجه داشته باشید :
هاست های ویژه ی بک اپ و هاست دانلود به منظور نگهداری و انتشار فایل های شما ارائه میگردند و امکان اجرای اسکریپت و ساخت دیتابیس و راه اندازی وب سایت بر روی این هاست ها وجود ندارد .
یک هاست بک‌ آپ باید در محلی ایمن و بر روی دیسک سخت‌هایی با کیفیت بالا میزبانی شود.

میزان پهنای باند مصرفی این گونه سرورها باید به مقدار لازم در نظر گرفته شود. زیرا هر نسخه از بک‌ آپ که ممکن است به صورت خودکار و روزانه یا حتی ساعتی تهیه شود، ده‌ها گیگابایت حجم داشته باشند. همچنین سرعت بالای شبکه در این گونه سرورها تضمین می‌کند، ذخیره‌سازی پشتیبان در کمترین زمان ممکن به انجام ‌رسد.
نسخه‌های پشتیبان می‌توانند به صورت دستی از طریق پنل هاست روی سرور دیگر آپلود شوند. یا ممکن است با زمانبندی از طریق پنل سایت یا زمانبندی برای اجرای اسکریپت سفارشی، تهیه‌ی پشتیبان در زمان‌های مورد نظر و به صورت خودکار تهیه شوند.
ماژول Backup در CPanel قابلیت تهیه‌ی پشتیبان و آپلود آن به سرور دیگر از طریق FTP را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در صورت وجود مشکل و یا سوال در نظرات اعلام فرمایید

به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید